زندگی هدیه خداوند به ماست و زیبا زندگی کردن هدیه ما به خداوند .

 تاکسی اینترنتی آنسی

تاکسی اینترنتی آنسی روش های سنتی و خسته کننده ی درخواست تاکسی را فراموش کنید.

۱-۱- کاربران با ثبت‌نام در اپلیکیشن آنسی، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن، می‌پذیرند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی‌اش پذیرفته‌اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفادۀ کاربران از اپلیکیشن، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در سایت و اپلیکیشن آنسی در دسترس است.

۱-۱- برای استفاده از خدمات آنسی لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی هستند می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن کنند. کاربر مذکور برای استفاده از خدمات باید نام، نام خانوادگی و شماره همراه خود را در اپلیکیشن آنسی ثبت کند.

۱-۳- کاربران شخص حقوقی مکلف به معرفی نماینده (شخص حقیقی) برای ثبت‌نام در اپلیکیشن هستند و اطلاعات این شخص حقوقی باید در اپلیکیشن قید شود.
۱-۴- هیچ یک از کاربران حق استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مرتبط یا واسط را برای استفاده از اپلیکیشن اعم از احراز هویت، تکمیل اطلاعات، ارسال درخواست و غیره ندارند.

۱-۵- کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی اپلیکیشن را مطابق با واقعیت، صحیح و به‌‌روز وارد کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت هیچ گونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلامی بر عهده نخواهد داشت.

۱-۶- کاربران متعهد می‌شوند که صرفا با شماره های متعلق به خود در اپلیکیشن ثبت‌نام کنند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع مجاز خواهد بود نسبت به لغو عضویت و حساب کاربری اقدام کند.

۱-۷- هر شخص تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر مسافر یا کاربر راننده یا استفاده‌کننده از خدمات آنسی داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌های کاربری مذکور اقدام کند.

۱-۸- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در اپلیکیشن یا سایر خدمات ارائه شده در اپ آنسی انجام می‌شود، به عهدۀ کاربران است. بنابراین مسئولیت اشخاص ثالث یا افرادی غیر از کاربر که با آن حساب از خدمات اپلیکیشن استفاده می‌کنند، تماما متوجه کاربر صاحب‌حساب است. کاربر دارای حساب کاربری با کاربر مهمان، دارای مسئولیت تضامنی در قبال اشخاص اعم از شرکت، سایر کاربران و اشخاص ثالث هستند.

 

۱-۹- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر مسافر است. در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری و گوشی موبایل، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور و موبایل کاربر انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

۱-۱۰- کاربران حق ندارند به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات آنسی یا سوپر اپ آنسی متوجه مدیران اشخاص حقوقی خواهد بود. درخواست سفر برای کاربر مهمان مشمول این بند نمی‌شود.

۱-۱۱- در شرایط خاصی ممکن است از کاربران برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در این شرایطی اگر کاربران اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهند، شرکت می‌تواند حساب کاربری آن‌ها را مسدود و از ارائۀ خدمات به نامبردگان خودداری کند.

۱-۱۱- ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید شرکت، از کاربران درخواست شود که اقدام به تکمیل اطلاعات، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود کنند. در این صورت، کاربر متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

۱-۱۳- اطلاعات کاربری کلیه کاربران نزد کاربر گیرنده اطلاعات، محرمانه بوده و هیچ یک از کاربران حق ندارند اطلاعات مربوط به حساب طرف مقابل را (اعم از مشخصات هویتی، شماره تماس، آدرس، عکس و غیره) ذخیره، یا منتشر کند و در دسترس دیگران قرار دهد.

۱-۱۴- کاربر مهمان بدون نیاز به داشتن حساب کاربری و از طریق کاربر مسافر درخواست دهنده سفر حق استفاده از خدمات آنسی را داشته و خواهد داشت. کاربر مهمان در زمان استفاده از خدمات آنسی متعهد به رعایت ضوابط آنسی از جمله شرایط و قوانین حاضر است.

خوشبختانه استفاده از تاکسی‌های اینترنتی آنقدر میان شهروندان جا افتاده است که دیگر نیازی به معرفی خدمات آنها نیست. و به عنوان یک سامانه که هم اکنون در ایران برای چندین ساله فعالیت دارد، کاملا برای مردم شناخته شده است و روزانه هزاران سفر به واسطه آن انجام می‌گیرد.

سهولت در استفاده، قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالای سفری که تاکسی های اینترنتی در مقایسه با تاکسی‌های شهری در اختیار مسافران قرار می‌دهند موجب شده تا مورد اقبال عموم قرار گیرند؛ اما شاید ندانید آنها نیز مثل هر سرویس دیگر قوانین خاص خود را دارند؛ قانون‌هایی که شاید کمتر مسافری از آنها مطلع باشد.

شرایط و قوانین استفاده از آنسی در زمان ثبت نام به شما نشان داده می‎شود با این حال ممکن است مثل همیشه خیلی به آن توجه نکرده باشید. در این مطلب شما را با مهمترین قوانین آنسی آشنا می‌کنیم که احتمالا از آنها بی‌خبرید و ندانستن آنها ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند.


۱- آنسی آژانس نیست
رانندگان آنسی در استخدام این شرکت نیستند بلکه آنسی تنها واسطه‌ای برای وصل کردن شما به رانندگان شخصی است. بنابراین وقتی درخواست سفر می‌کنید، رانندگان مخیل به قبول یا رد آن هستند و آنسی نمی‌تواند آنها را مجبور به قبول درخواست شما کند.


۲- برای ثبت نام باید ۱۸ ساله باشید
طبق قوانین آنسی افراد برای ثبت نام و استفاده از خدمات آن باید ۱۸ ساله باشند و به سن قانونی رسیده باشند بنابراین در صورتی که آنسی متوجه این موضوع شود می‌تواند حساب شما را مسدود کند.


۳- مسئولیت کارهای راننده به عهده آنسی نیست
آنسی هیچ مسئولیتی در قبال کارها و رفتار راننده که خلاف قوانین کشور باشد را بر عهده نمی‌گیرد و در صورت رخ دادن چنین موردی شما باید از شخص خاطی شکایت کنید نه آنسی!


۴- هر فرد فقط اجازه استفاده از یک حساب را دارد
هر فرد اجازه دارد فقط یک حساب در آنسی بسازد. یعنی شما مجاز نیستید با چند شماره مختلف در آنسی حساب داشته باشید و از خدمات آن استفاده کنید.


۵- دیگران حق استفاده از حساب شما را ندارند
آنسی به شما اجازه نمی‌دهد حساب خود را برای استفاده در اختیار اشخاص دیگر قرار دهید یا آن را به دیگران واگذار کنید.


۶- استعمال دخانیات ممنوع
استعمال دخانیات حین استفاده از خدمات آنسی ممنوع است در نتیجه شما با ثبت نام در آنسی می‌پذیرد هنگام سفر سیگار، پیپ و… نکشید.


۷- حداکثر ۴ مسافر
طبق قوانین راهنمایی و رانندگی کشور هر خودرو حق حمل حداکثر ۴ مسافر را دارد بنابراین سوار شدن بیش از این تعداد خلاف قانون است و آنسی نیز به شما اجازه این کار را نمی‌دهد.


۸- ارسال کالا فقط با آنسی پیک
ارسال کالا با سرویس حمل و نقل مسافر مجاز نیست ولی کاربران می‌توانند برای ارسال کالای خود از آنسی باکس استفاده کنند.


۹- سوار کردن سگ ممنوع است
شما مجاز نیستند هنگام استفاده از آنسی سگ، یا سایر حیواناتی  را به همراه داشته باشید که همراه داشتن آنها در خودرو طبق قوانین ایران ممنوع است.

۱۰- همراه داشتن مواد خطرناک ممنوع است
مسافران آنسی مجاز نیستند هنگام سفر کالاهای ممنوعه و خطرناکی مثل مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد آتش‌زا، مواد سمی، مواد رادیو اکتیو، مواد منفجره، سلاح و… را به همراه داشته باشند.

۱۱- کدهای تخفیف غیرقابل فروشند
کدهای تخفیفی که آنسی در اختیار شما می‌گذارد غیرقابل فروشند. همچنین طبق قوانین آنسی شما مجاز به دادن این کدها به افراد دیگر نیستید.

۱۲- هزینه پرداخت شده پس داده نمی‎شود
مبلغی که کاربران به عنوان هزینه سفر به آنسی پرداخت می‌کنند یا حساب خود را شارژ می‌کنند قابل استرداد نیست و نمی‌توانند آن را از آنسی پس بگیرند. همچنین پس از درخواست سفر حق اعتراض نسبت به هزینه آن را نخواهید داشت.

۱۳- اطلاعات شما ذخیره و استفاده می‎شود
آنسی خود را مجاز می‌داند اطلاعات شخصی، اطلاعات مکانی، اطلاعات سفر و اطلاعات دستگاه شما را ذخیره کند و مورد استفاده قرار دهد ولی هیچ کاربر مجاز نیست اطلاعات سایر مسافران و رانندگان را ذخیره و از آنها استفاده کند. ضمنا وظیفه محافظت از اطلاعات حساب شما برعهده خود شماست.

 شما هنگام استفاده از آنسی چقدر قوانینش را رعایت می‌کنید؟ آیا تا به حال با مشکلی مواجه شده‌اید که لازم می‌دانید آنسی باید قانونی برای آن در نظر بگیرد؟

 

 


چگونه در آنسی امنیت مسافر و سفر تضمین میشود ؟

به علت نوپا بودن حمل و نقل آنلاین در کشور ایران و علی الخصوص شهرستان ها ،  با وجود اینکه  مجوز رسمی کشوری برای کسب و کارهای مجازی صادر میشود و جای هیچ بحثی باقی نمیماند ، اما همچنان ابهاماتی در این زمینه برای شما عزیزان وجود دارد که در این بخش به تعدادی از آن ها پاسخ میدهیم.

چگونه در آنسی امنیت مسافر و سفر تضمین میشود ؟
در آنسی ، وقتی درخواست سرویس می دهید اطلاعات کامل و دقیق خودرو و راننده برای مسافر نمایش داده می شود .بنابراین مسافر موظف است قبل از سوار شدن اطلاعات ثبت شده خودرو در اپلیکیشن ” آنسی”  را با پلاک خودرو مقایسه کند.
هنگامی که شما از سرویس ” آنسی ” استفاده می‌کنید ، موقعیت مکانی مبدا و مقصد شما ذخیره می‌شود. همچنین در طول سفر از طریق برنامه راننده در فاصله‌های زمانی مشخص موقعیت مکانی خودرو ثبت می‌شود و همه چیز با دقت توسط پشتیبانان ما  به صورت ۲۴ ساعته نظارت و کنترل می شود.
در ضمن ما بصورت هوشمندانه دکمه ای روی برنامه مسافر طراحی کرده ایم که به محض اینکه احساس خطر کند ، کافی ست آن را لمس کند تا اطلاعات خودرو و راننده به پنج نفر از نزدیکان در لیستش ارسال گردد.حتی اگر شارژ پولی نداشته باشد.


پرداخت هزینه چگونه است ؟آیا اطلاعاتم ایمن هستند ؟
اپلیکیشن آنسی  به شما این امکان را می دهد که پس از مشخص کردن مبدا و مقصد سفر هزینه سفر خود را بببینید ، و آن را به دو صورت کارت اعتباری یا نقدی پرداخت نمایید . با این قابلیت شما پیش از آغاز سفر از هزینه خود اطلاع کامل دارید . در برآورد هزینه سفر علاوه بر مسافرت ، فاکتور های محاسبه هزینه سفر با دقت بر اساس نرخ های سازمان های ذیربط و بر پایه پارامترهایی از قبیل ساعت درخواست ، زمان انجام سفر و … در نظر گرفته شده است .نگران اطلاعات کارت خود نباشید ، این سیستم از امنیت و سرورهای  فوق العاده قوی برخوردار است .
منظورتان از اینکه کیفیت سفر آنسی بالاست چیست؟
تمامی خودروهای ثبت شده در برنامه تمیز و آخرین مدل خود هستند و قبل از هرچیزی ابتدا توسط واحد کنترل یفی آنسی ، بازرسی و تایید میشوند.سفیران ما برای کسب رضایت شما و امتیاز بالا ،  تمام تلاش خود را میکنند تا شما سفری راحت داشته باشید .از خوش خلقی تا  روشن کردن کولر و خدمات دهی در سرویس ها ..به تمامی آنها آموزش داده میشود .


کد تخفیف چیست و چگونه از آن استفاده کنم ؟
آنسی ، در مناسبت های گوناگون همراه شما شهروندان گرامی است و این همراهی را با ارائه تخفیفات نشان میدهد تا شما جابجایی ارزانتری برای رسیدن به مقصدتان تجربه کنید.
استفاده از کد تخفیف به ۲ روش انجام می‌شود:
۱) بعد از مشخص کردن مبدا و مقصد، گزینه «کد تخفیف» را انتخاب کنید و سپس کد تخفیف را وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.
۲) در حین سفر گزینه «کد تخفیف» را بزنید و کد تخفیف خود را وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.


چگونه میتوانم بعنوان کاربر (مسافر) درآنسی عضو شوم؟
ثبت نام در ” آنسی ” از طریق اپلیکیشن انجام می‌شود. برای ثبت نام شما می‌توانید نام و نام خانوادگی، ایمیل و کلمه عبور خود را در صفحه ثبت‌نام وارد کنید و یا از طریق دکمه ورود با گوگل، به نرم‌افزار وارد شوید. پس از ثبت نام یک بار شماره همراه خود را باید تایید کنید تا امکان درخواست اسنپ برای شما فعال شود.


 راهکارهای سامانه تاکسی آنلاین برای افزایش امنیت سفر چیست ؟

اینکه میگویند تاکسی اینترنتی امن نیست ، اشتباه است .چرا که حتی تاکسی های سنتی هم صددرصد ایمن نیستند. سامانه آنسی از خدماتی استفاده کرده تا امنیت را افزایش دهد .
1- استفاده از سیستم ها صوتی که مانع از مشاهده شماره راننده یا مسافر میشود،
2- دکمه تماس پنهان روی اپ مسافر که در صورت احساس خطر با لمس آن ، پیامی با محتوی مشخصات سفر و راننده ، از سامانه پشتیبانی آنسی به پنج نفر از افراد لیست مسافر ارسال میشود .
3- سیستم تشخیص هویت راننده که مسافر قبل از درخواست خودرو مشخصات راننده را مشاهده و تطبیق دهد .

 

 آیا با وجود  تاکسی های اینترنتی ، آژانس های شهر تعطیل می شوند؟

با گسترش روز به روز علم، به تدریج کسب و کارها هم به سمت مدرنیته میروند و از شیوه دستی انجام دادن و سنتی کار کردن فاصله میگیرند .تاکسی های تلفنی نیز از این گسترش مستثنی نیستند و قطعا اگر خود را در معرض به روز رسانی قرار ندهند از چرخه اقتصاد دور خواهند شد..پس برای اینکه از دور گردون خارج نشوید ، خود را با علم ، تطابق دهید نه اینکه مخالفت کنید و تعصب داشته باشید.

 

       
آیا رانندگان تاکسی آنلاین باید مالیات بدهند ؟
به گزارش سازمان امور مالیاتی، با اشاره به بندهای قانونی مربوط به مالیات بر درآمد مشاغل، خاطرنشان کرد: برخلاف مواردی که در رسانه‌ها رواج یافته میزان مالیات صاحبان یک تاکسی و صاحبان یک وسیله نقلیه (مثل پراید، پژو و...) که با آن به فعالیت شغلی حمل‌ونقل مسافر می‌پردازند صفر ریال تعیین شده که دستورالعمل مربوطه نیز صادر و ابلاغ شده است.

وی افزود: بنابراین در صورتی که یک راننده دارای یک تاکسی است یا در یک آژانس کرایه یا از طریق آنسی و سایر تاکسی های آنلاین ، به ارائه خدمت حمل‌ونقل مسافر می‌پردازد نباید مالیات پرداخت کند.
 اما در صورتی که یک راننده دارای بیش از یک تاکسی یا وسیله نقلیه باشد، تنها یک تاکسی معاف از مالیات بوده و در ازای بقیه تاکسی ها یا خودروها ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد است.       
       ۱- آنسی آژانس نیست

رانندگان آنسی در استخدام این شرکت نیستند بلکه آنسی تنها واسطه‌ای برای وصل کردن شما به رانندگان شخصی است. بنابراین وقتی درخواست سفر می‌کنید، رانندگان مخیل به قبول یا رد آن هستند و آنسی نمی‌تواند آنها را مجبور به قبول درخواست شما کند.

۲- برای ثبت نام باید ۱۸ ساله باشید

طبق قوانین آنسی افراد برای ثبت نام و استفاده از خدمات آن باید ۱۸ ساله باشند و به سن قانونی رسیده باشند بنابراین در صورتی که آنسی متوجه این موضوع شود می‌تواند حساب شما را مسدود کند.

۳- مسئولیت کارهای راننده به عهده آنسی نیست

آنسی هیچ مسئولیتی در قبال کارها و رفتار راننده که خلاف قوانین کشور باشد را بر عهده نمی‌گیرد و در صورت رخ دادن چنین موردی شما باید از شخص خاطی شکایت کنید نه آنسی!

۴- هر فرد فقط اجازه استفاده از یک حساب را دارد

هر فرد اجازه دارد فقط یک حساب در آنسی بسازد. یعنی شما مجاز نیستید با چند شماره مختلف در آنسی حساب داشته باشید و از خدمات آن استفاده کنید.

۵- دیگران حق استفاده از حساب شما را ندارند

آنسی به شما اجازه نمی‌دهد حساب خود را برای استفاده در اختیار اشخاص دیگر قرار دهید یا آن را به دیگران واگذار کنید.

۶- استعمال دخانیات ممنوع

استعمال دخانیات حین استفاده از خدمات آنسی ممنوع است در نتیجه شما با ثبت نام در آنسی می‌پذیرید هنگام سفر سیگار، پیپ و… نکشید.

۷- حداکثر ۴ مسافر

طبق قوانین راهنمایی و رانندگی کشور هر خودرو حق حمل حداکثر ۴ مسافر را دارد بنابراین سوار شدن بیش از این تعداد خلاف قانون است و آنسی نیز به شما اجازه این کار را نمی‌دهد.

۸- ارسال کالا فقط با آنسی وانت

ارسال کالا با سرویس حمل و نقل مسافر مجاز نیست ولی کاربران می‌توانند برای ارسال کالای خود از آنسی وانت استفاده کنند. به زودی ….

۹- سوار کردن سگ ممنوع است

شما مجاز نیستید هنگام استفاده از آنسی سگ، یا سایر حیواناتی  را به همراه داشته باشید که همراه داشتن آنها در خودرو طبق قوانین ایران ممنوع است.

۱۰- همراه داشتن مواد خطرناک ممنوع است

مسافران آنسی مجاز نیستند هنگام سفر کالاهای ممنوعه و خطرناکی مثل مواد مخدر، مشروبات الکلی، مواد آتش‌زا، مواد سمی، مواد رادیو اکتیو، مواد منفجره، سلاح و… را به همراه داشته باشند.

۱۱- کدهای تخفیف غیرقابل فروشند

کدهای تخفیفی که آنسی در اختیار شما می‌گذارد غیرقابل فروشند. همچنین طبق قوانین آنسی شما مجاز به دادن این کدها به افراد دیگر نیستید.

۱۲- هزینه پرداخت شده پس داده نمی‎شود

مبلغی که کاربران به عنوان هزینه سفر به آنسی پرداخت می‌کنند یا حساب خود را شارژ می‌کنند قابل استرداد نیست و نمی‌توانند آن را از آنسی پس بگیرند. همچنین پس از درخواست سفر حق اعتراض نسبت به هزینه آن را نخواهید داشت.

۱۳- اطلاعات شما ذخیره و استفاده می‎شود

آنسی خود را مجاز می‌داند اطلاعات شخصی، اطلاعات مکانی، اطلاعات سفر و اطلاعات دستگاه شما را ذخیره کند و مورد استفاده قرار دهد ولی هیچ کاربر مجاز نیست اطلاعات سایر مسافران و رانندگان را ذخیره و از آنها استفاده کند. ضمنا وظیفه محافظت از اطلاعات حساب شما برعهده خود شماست.
با آنسی سفری به یاد ماندنی را تجربه کنید

Back to Top

 طراحی شده توسط :
شرکت بارشیک

Template Design:Dima Group