به علت نوپا بودن حمل و نقل آنلاین در کشور ایران و علی الخصوص شهرستان ها ،  با وجود اینکه  مجوز رسمی کشوری برای کسب و کارهای مجازی صادر میشود و جای هیچ بحثی باقی نمیماند ، اما همچنان ابهاماتی در این زمینه برای شما عزیزان وجود دارد که در این بخش به تعدادی از آن ها پاسخ میدهیم.

چگونه در آنسی امنیت مسافر و سفر تضمین میشود ؟
در آنسی ، وقتی درخواست سرویس می دهید اطلاعات کامل و دقیق خودرو و راننده برای مسافر نمایش داده می شود .بنابراین مسافر موظف است قبل از سوار شدن اطلاعات ثبت شده خودرو در اپلیکیشن ” آنسی”  را با پلاک خودرو مقایسه کند.
هنگامی که شما از سرویس ” آنسی ” استفاده می‌کنید ، موقعیت مکانی مبدا و مقصد شما ذخیره می‌شود. همچنین در طول سفر از طریق برنامه راننده در فاصله‌های زمانی مشخص موقعیت مکانی خودرو ثبت می‌شود و همه چیز با دقت توسط پشتیبانان ما  به صورت ۲۴ ساعته نظارت و کنترل می شود.
در ضمن ما بصورت هوشمندانه دکمه ای روی برنامه مسافر طراحی کرده ایم که به محض اینکه احساس خطر کند ، کافی ست آن را لمس کند تا اطلاعات خودرو و راننده به پنج نفر از نزدیکان در لیستش ارسال گردد.حتی اگر شارژ پولی نداشته باشد.


پرداخت هزینه چگونه است ؟آیا اطلاعاتم ایمن هستند ؟
اپلیکیشن آنسی  به شما این امکان را می دهد که پس از مشخص کردن مبدا و مقصد سفر هزینه سفر خود را بببینید ، و آن را به دو صورت کارت اعتباری یا نقدی پرداخت نمایید . با این قابلیت شما پیش از آغاز سفر از هزینه خود اطلاع کامل دارید . در برآورد هزینه سفر علاوه بر مسافرت ، فاکتور های محاسبه هزینه سفر با دقت بر اساس نرخ های سازمان های ذیربط و بر پایه پارامترهایی از قبیل ساعت درخواست ، زمان انجام سفر و … در نظر گرفته شده است .نگران اطلاعات کارت خود نباشید ، این سیستم از امنیت و سرورهای  فوق العاده قوی برخوردار است .
منظورتان از اینکه کیفیت سفر آنسی بالاست چیست؟
تمامی خودروهای ثبت شده در برنامه تمیز و آخرین مدل خود هستند و قبل از هرچیزی ابتدا توسط واحد کنترل یفی آنسی ، بازرسی و تایید میشوند.سفیران ما برای کسب رضایت شما و امتیاز بالا ،  تمام تلاش خود را میکنند تا شما سفری راحت داشته باشید .از خوش خلقی تا  روشن کردن کولر و خدمات دهی در سرویس ها ..به تمامی آنها آموزش داده میشود .


کد تخفیف چیست و چگونه از آن استفاده کنم ؟
آنسی ، در مناسبت های گوناگون همراه شما شهروندان گرامی است و این همراهی را با ارائه تخفیفات نشان میدهد تا شما جابجایی ارزانتری برای رسیدن به مقصدتان تجربه کنید.
استفاده از کد تخفیف به ۲ روش انجام می‌شود:
۱) بعد از مشخص کردن مبدا و مقصد، گزینه «کد تخفیف» را انتخاب کنید و سپس کد تخفیف را وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.
۲) در حین سفر گزینه «کد تخفیف» را بزنید و کد تخفیف خود را وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.


چگونه میتوانم بعنوان کاربر (مسافر) درآنسی عضو شوم؟
ثبت نام در ” آنسی ” از طریق اپلیکیشن انجام می‌شود. برای ثبت نام شما می‌توانید نام و نام خانوادگی، ایمیل و کلمه عبور خود را در صفحه ثبت‌نام وارد کنید و یا از طریق دکمه ورود با گوگل، به نرم‌افزار وارد شوید. پس از ثبت نام یک بار شماره همراه خود را باید تایید کنید تا امکان درخواست اسنپ برای شما فعال شود.


 راهکارهای سامانه تاکسی آنلاین برای افزایش امنیت سفر چیست ؟

اینکه میگویند تاکسی اینترنتی امن نیست ، اشتباه است .چرا که حتی تاکسی های سنتی هم صددرصد ایمن نیستند. سامانه آنسی از خدماتی استفاده کرده تا امنیت را افزایش دهد .
1- استفاده از سیستم ها صوتی که مانع از مشاهده شماره راننده یا مسافر میشود،
2- دکمه تماس پنهان روی اپ مسافر که در صورت احساس خطر با لمس آن ، پیامی با محتوی مشخصات سفر و راننده ، از سامانه پشتیبانی آنسی به پنج نفر از افراد لیست مسافر ارسال میشود .
3- سیستم تشخیص هویت راننده که مسافر قبل از درخواست خودرو مشخصات راننده را مشاهده و تطبیق دهد .

 

 آیا با وجود  تاکسی های اینترنتی ، آژانس های شهر تعطیل می شوند؟

با گسترش روز به روز علم، به تدریج کسب و کارها هم به سمت مدرنیته میروند و از شیوه دستی انجام دادن و سنتی کار کردن فاصله میگیرند .تاکسی های تلفنی نیز از این گسترش مستثنی نیستند و قطعا اگر خود را در معرض به روز رسانی قرار ندهند از چرخه اقتصاد دور خواهند شد..پس برای اینکه از دور گردون خارج نشوید ، خود را با علم ، تطابق دهید نه اینکه مخالفت کنید و تعصب داشته باشید.

 

       
آیا رانندگان تاکسی آنلاین باید مالیات بدهند ؟
به گزارش سازمان امور مالیاتی، با اشاره به بندهای قانونی مربوط به مالیات بر درآمد مشاغل، خاطرنشان کرد: برخلاف مواردی که در رسانه‌ها رواج یافته میزان مالیات صاحبان یک تاکسی و صاحبان یک وسیله نقلیه (مثل پراید، پژو و...) که با آن به فعالیت شغلی حمل‌ونقل مسافر می‌پردازند صفر ریال تعیین شده که دستورالعمل مربوطه نیز صادر و ابلاغ شده است.

وی افزود: بنابراین در صورتی که یک راننده دارای یک تاکسی است یا در یک آژانس کرایه یا از طریق آنسی و سایر تاکسی های آنلاین ، به ارائه خدمت حمل‌ونقل مسافر می‌پردازد نباید مالیات پرداخت کند.
 اما در صورتی که یک راننده دارای بیش از یک تاکسی یا وسیله نقلیه باشد، تنها یک تاکسی معاف از مالیات بوده و در ازای بقیه تاکسی ها یا خودروها ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد است.